پله برقی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پله برقی

پله برقی وسیله ایست که برای جابجایی افراد استفاده میشود، از پله های مستقل و به هم پیوسته تشکیل شده که حالت افقی دارد و برای بالا وپایین از آن استفاده می کنند. وسیله ای است که در مسیر حرکت افراد قرار گرفته شده و در جهت بالا و پایین بردن افراد در دو طبقه غیر هم سطح به کار میرود. پله برقی یک چرخه تکرار شونده است. از پله های در حال گردش که در آن پله های بازگشت زیر پله های بالایی پنهان شده تشکیل شده می باشد.

کارایی پله برقی کوچک بسیار زیاد است. این سایز از پله برقی ها در معماری مدرن منازل، واحدهای تجاری کوچک و بزرگ، فروشگاه ها، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری، ایستگاه های مترو، هتل ها و ساختمان های اداری قابل نصب هستند. در انتخاب نوع پله برقی باید به محل نصب (داخل ساختمان یا فضای باز) دقت شود.

موارد استفاده پله برقی
1-مراکز عمومی که تردد و جابجائی در آنها زیاد می باشد. که معمولا در مراکز تجاری و معابر عمومی مثل پل هوایی استفاده می گردد.
2-در جابجائی اجناس به صورت پله رمپی یا باربر استفاده می گردد. که به صورت نقاله عمل می کند که به آنها پله رمپی گفته می شود.

سایز پله برقی
پله برقی از سایز 60 شروع می شود و تا سایز 120 به صورت روتین استفاده می گردد که اغلب آنها به صورت رفت و برگشت می باشند.

موارد نصب
در نصب پله برقی باید شرایط بسیار حساسی رعایت شده باشد. شیب آن باید 30-35 درجه باشد. طول مسیر پله برقی باید حتما بر حسب متراژ آن ساپورت زده شود. یعنی اگر طول پله برقی از 5 متر تجاوز نماید، حتماً باید ساپورت در زیر پله برقی تعبیه شود. در پاگرد پائین و بالای پله برقی سیستم محرکه نصب گردد و به کمک آنها پله برقی شروع به حرکت کند.