خدمات پس از فروش

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. خدمات پس از فروش

حتما واژه های گارانتی و وارانتی را در هنگام خرید یک محصول شنیده اید اما ممکن است معنی دقیق آنها را ندانید یا اینکه مفاهیم آن را اشتباه متوجه شده باشید. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با مفهوم دقیق این اصلاحات آشنا سازیم تا بدین وسیله بتوانید محصولی مناسب و بهتری را انتخاب و خرید نمایید و در آخر به شما خواهیم گفت گارانتی بهتر است یا وارانتی؟ بازار آسانسور مملو از محصولات با برند های مختلف و دسته بندی های مختلف است. هر کدام از اینها کیفیت و کارایی متفاوتی دارند. این موضوع انتخاب را برای خریدار سخت می کند. در این میان چیزی که برای مصرف کننده مهم به نظر می رسد تضمین کیفیت و تطابق آن با استانداردهاست که با دو واژه گارانتی و وارانتی بیان می شود.

گارانتی چیست؟ Guarantee
گارانتی در واقع تعهدنامه است که تولید کنندگان محصول به مصرف کنندگان می دهند تا کالایی را که خریداری نموده در مدت زمان معین و مشخص کاملا درست کار خواهد کرد و در صورتی که در مدت زمان تعیین شده لوازم یا قطعات آسانسور، دچار عیب و نقص و خرابی شود، تولید کننده وظیفه دارد محصول مورد نظر را تعمیر، تعویض یا پس بگیرد. در واقع گارانتی به رفع ایرادات ناشی از تولید می پردازد و در جایی که مصرف کننده هیچ نقشی در خرابی محصول نداشته به کمک مصرف کننده آمده و مشکل به وجود آمده را رفع می نماید.
لازم به ذکر است که گارانتی به عنوان حقوق مصرف کننده شناخته شده است و چنانچه کیفیت یا عملکرد محصول کمتر از حد تعریف شده باشد، تولید کننده مسئول آن می باشد. در مورد گارانتی ابزارآلات صنعتی می توان گفت که تولید کنندگان گارانتی مشخص و معینی را برای محصولات خود در نظر گرفته اند که در واقع برای جلب رضایت مشتریان در نظر گرفته شده است.

وارانتی چیست؟ Warranty
وارانتی یک تضمین است که عنوان می‌کند که واقعیات و ویژگی های عنوان شده در رابطه با محصول انتخابی حقیقت داشته و مشخص می‌کند که محصول استاندارد‌های مشخص شده را داشته و کیفیت و عملکرد آن مطابق استانداردها می باشد. مدت زمان و بازه ای که برای ورانتی تعریف می شود معمولا بیشتر از گارانتی در نظر گرفته می شود. لازم است بدانید که در وارانتی محصول پس گرفته نمی شود و فقط امکان تعویض آن وجود دارد. به بیان ساده تر می توان گفت؛ قولی است که بین فروشنده و خریدار گذاشته می شود و فروشنده از طرف تولید کننده تاکید می کند که محصول او در مدت زمان مشخص با همان مشخصات اولیه کار خواهد کرد. علاوه بر این تولید کننده باید در مدت زمان تعیین شده، در صورت بروز مشکل برای محصول، می بایست هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را به عهده بگیرد.در این صورت مصرف کننده لازم نیست در طول مدت وارانتی هزینه ای بابت تعمیرات بپردازد. در موقع خرید آسانسور می توانید به این مورد نیز توجه نمایید این مورد نیز همانند گارانتی جهت جلب رضایت مشتریان عزیز در نظر گرفته می شود.